VIA preloader

Kā izvēlēties labāko virtuves izlietni?

Izvēloties mūsu noliktavā savu īsto un vienīgo materiālu virtuves darba virsmai, lielākoties saskaramies ar klientu apjukumu plašajā izlietņu piedāvājumu klāstā un jautājumu - kā lai izvēlas īsto un labāko virtuves izlietni ? Apkopojot visas mūsu klientu interesējošās lietas, izlēmām ka uz šiem jautājumiem vislabāk var atbildēt neviens cits kā FRANKE pārstāvis Latvijā Normunds Dambis.

Kā cilvēki parasti izvēlas virtuves izlietni ? 

Visbiežāk klients atnāk uz veikalu ar jau gatavu virtuves plānu, kur ir iezīmēta izlietnes vieta. Šajā gadījumā klients ir ierobežots izlietnes izvēles klāstā. Arī šādi var rīkoties, tomēr man kā izlietņu speciālistam tomēr liekas, ka būtu jāsāk tomēr ar pašu izlietni, jo 60% no virtuvē pavadītā laika ir saistīta tieši ar izlietnes lietošanu. Ja virtuves plānošana sākas ar izlietnes izvēli, tad šī svarīgā virtuves funkcionālā vieta ir krietni ērtāka lietošanai un mazāka telpā kļūst funkcionālāka. 

Kāds būtu optimālākais izlietnes skapīša izmērs ? 

Visoptimālākais skapīša izmērs būtu 60 cm, jo tad ir iespējams izmantot izlietni ar lielo un mazo bļodu. Latvijas realitātē tomēr lielākai daļai virtuvju pietiek vietas 45 cm izlietnes skapītim. Ja Jūs esat paredzējis pavadīt daudz laika virtuvē, tad es ieteiktu Jums tomēr izvēlēties 80 cm lielu izlietnes skapīti, kurā Jūs varat ievietot 2 pilnas izlietnes bļodas. 

Kāpēc ir nepieciešamas virtuvē 2 lielās izlietnes bļodas? Un kāda funkcionalitāte ir mazajai izlietnes bļodai ?

Ja virtuves saimnieks vai saimniece mīl gatavot ēst, tad gatavošanas process parasti aizņem daudz vietas un ir nepieciešama izlietne priekš produktu skalošanas, gan arī, piemēram, kartupeļu mizošanas, produktu atsaldēšanas vai, piemēram, ātras trauku noskalošanas. Ir ideāli ja var šādus procesus sadalīt divās dažādās izlietnēs. Mazo izlietni parasti izmanto lielākoties līdzīgi kā izmanto dubulto izlietni, bet šajā gadījumā tā kalpo vairāk produktu noskalošanai, lai nebūtu lieki jāpiegružo lielā izlietnes bļoda. 

Kādi ir izlietnes iebūvēšanas veidi ?

Akmens virtuves darba virsmas ir visuniversālākās, jo tajās var iebūvēt visus iespējamos izlietņu veidus. Ir pieejami 3 izlietņu iebūvēšanas veidi – no augšas liekamās izlietnes, līdzeni montējamās un pabūvējamās izlietnes. Visērtākā lietošanā ir pabūvējama izlietne, jo  ja vēlaties notīrīt darba virsmu – slaukot ēdiena drupačas , ar vieglu roku tās var ieslaucīt izlietnē un tās nekur neaizķeras. Līdzeni montējamā ir līdzīga kā no augšas liekama izlietne, tikai akmens virsmā tiek iefrēzēta izlietnes maliņa un vizuāli tā izskatīsies un būs vienā līmenī ar darba virsmu. No augšas liekamās izlietnes ir visvieglāk iestrādāt darba virsmā, tomēr tām paliek maliņa, kas var traucēt kopšanas procesā. 

Kādu izlietnes materiālu vislabāk izvēlēties?

FRANKE klāstā ir gan nerūsējošā tērauda izlietnes, gan akmens masas – fragranīta izlietnes, gan keramiskās izlietnes un pēdējais no jaunākajiem materiāliem ir Tectonite. Katram no šiem materiāliem ir savi plusi un mīnusi. Nerūsējošā tērauda izlietne ir klasiski nezūdoša vērtība, kas vienmēr Jums kalpos lieliski un to būs viegli kopt. Vienīgais mīnuss ir , ka uz nerūsējošā tērauda izlietnes vairāk redz ūdens pilienus, kuriem izžūstot paliek kaļķakmens nogulsnes. 

Fragranīta izlietnes ir iecienītas dēļ to plašās krāsu gammas un dēļ tā, ka uz tām daudz mazāk redz ūdens atstātās pēdas. Pareizi kopjot fragranīta izlietni, nelietojot ļoti agresīvu sadzīves ķīmiju, tā kalpos Jums tikpat ilgi kā nerūsējošā tērauda izlietne. Tā ir noturīga pret pārtikā lietotām krāsvielām.

Keramika ir Latvijā salīdzinoši jauns virtuves izlietņu materiāls. Ērta lietošana un kopšana ir galvenais keramiskās izlietnes pluss. Tā neuzsūks ēdiena atstātās pēdas un virsma ir ļoti higiēniska. Vienīgais mīnuss ir tās salīdzinoši augstā cena.

Tectonite ir stikla šķiedras izlietne, kura ir pārklāta ar 0,2 mm super augstas izturības slāni. Šī jaunā tehnoloģija nodrošina augstu noturību pret karstumu, traipiem un to ir ērti kopt. Tectonite principā mīnusu nav, vienīgais iemesls kāpēc cilvēki baidās izmantot Tectonite izlietnes ir bailes no jauna materiāla, bet domāju, ka ar laiku tas mainīsies, jo pats lietoju Tectonite izlietni jau 2,5 gadus un tā izskatās joprojām kā jauna! 


Kādu krāsu izvēlēties?


Šī izvēle ir ļoti pakārtota virtuves darba virsmas materiālam. Pirmais būtu jāsāk ar darba virsmas izvēli un tad paralēli šim procesam piemeklēt tuvāko izlietnes materiāla toni. Populārākās izlietnes krāsa, ko klienti izvēlas ir melna un bēša. Melnā krāsa lielākoties ir populāra, jo elektriskā plīts virsma un cita virtuves tehnika ir melnā krāsā un tad vizuāli tas izskatās kā saskaņots komplekts. Bēšo toni izvēlās, jo tas ir viens no praktiskākajiem materiālu toņiem,uz kā vismazāk redz traipus un netīrumus, pārtikas drupačas u.c. Profesionāli ražotas izlietnes neražo visos iespējamos toņos, bet FRANKE ir diezgan plašs toņu klāsts, līdz ar to ir iespējams atrast sev to vispiemērotāko. Daudzi izvēlas izlietnes toni kontrastā ar virtuves darba virsmu, kas vizuāli padaravirtuvi ar „odziņu”. 

Kādas ir visbiežāk pieļaujamās kļūdas izlietnes izvēlē?

Vispirms uzticieties virtuves dizainerim/ei, jo viņiem ir liela pieredze un praktiskās zināšanas kā virtuve izskatās pēc virtuves uzstādīšanas un cik optimāla tā ir lietošanā. Visbiežāk pieļautā kļūda ir neatbilstoša izmēra izlietnes iegāde, kas sagādā papildus problēmas gan mēbeļu montāžā, gan darba virsmas uzstādīšanā.

Ja Jums nav sava virtuves dizainera, tad iesakām apmeklēt kādu no FRANKE tirdzniecības vietām, kur pārdevējs ieteiks Jums labāko risinājumu.

Ja Jūs šeit neatradāt atbildi uz sev interesējošajiem jautājumiem, tad iesaku apmeklēt SIA "VIA" akmens apstrādes salonu, kur Jums sniegs gan profesionālu konsultāciju, gan kvalitatīvi realizēs Jūsu projektu!

 

Franke 2016/2017 e-katalogu idejām Jūs varat apskatīt šeit - FRANKE-KATALOGS