VIA preloader

Tipveida dzīvokļa virtuves pārplānošana

Sadarbībā ar interjera dizaineru Ēriku Feldmani vēlējāmies pastāstīt par tipveida virtuves telpas pārplānošanas variantiem realizētā objektā – kādā 119. sērijas namā. 119. sērijas ēkas sāka būvēt 80- gadu sākumā un tās atrodamas visos Rīgas mikrorajonos. Padomju laikos celtie sērijveida dzīvokļi ir ar tehniskām niansēm. Tas nav jauns dzīvokļu projekts vai privātmāja, kas tiek celta balstoties uz pasūtītāja vēlmēm un prasībām. Šādos dzīvokļu projektos virtuves telpa ir maza un komunikāciju izvadi (ūdens, kanalizācija) atrodas vienā konkrētā telpas stūrī.

Viens no pārplānošanas variantiem ir demontēt sienas, paplašināt telpu, bet tas ir pietiekoši  ilgs un izmaksas sadārdzinošs process, jo nepieciešams plānotās izmaiņas saskaņot pilsētas būvvaldē. Viens no virtuves pārbūvēšanas variantiem tika apskatīts – „klasiskais standarts” jeb virtuves mēbeles novietojot gar esošo virtuves zonas sienu, atstājot attiecīgi ledusskapi pie pretējās sienas. Interjera dizaineris Ēriks izvēlējās uzlabot pasūtītāja virtuves lietošanas funkcionalitāti „ietērpjot” virtuves telpu pavisam jaunā veidolā un piedāvāja klientiem ideju par „L” veida virtuvi. Viens no mulsinošākajiem momentiem šajā izpildījumā bija loga izvietojums.  Pēc padomju standartiem celto ēku loga palodzes atrodas zemāk nekā mūsdienu darba virsmu standarta augstums. Tā kā loga daļējā vai pilnīga aizmūrēšana nav izskatāma opcija, izvēlējāmies logu ar dalījumu, kur attiecīgi loga zemākā daļa ir nekustināma, bet augšējā daļa funkcionē kā pilnvērtīgs logs.

Rezultātā šajā virtuves plānojumā varēja funkcionāli izvietot ledusskapi ar saldētavu, trauku mazgājamo mašīnu, mikroviļņu krāsni, cepeškrāsni, plīts virsmu un tvaika nosūcēju un realizēt daudzu virtuves saimnieču lielāko sapni – izlietni pie loga. Kā arī telpa tika veiksmīgi sadalīta, vadoties pēc virtuves trijstūra zonas teorijas principiem,kas nodrošina ērtu lietošanu. Virtuves trijstūri veido iedomātas līnijas, izmantojot trīs svarīgākos un biežāk lietotos virtuves elementus - izlietni, plīts virsmu un ledusskapi. Kā arī ļoti būtisks faktors ir šos elementus neizvietot pārāk tuvu, atstājot vietu arī darba virsmas lietošanai. Virtuves darba virsmas izvēlētais materiāls Technistone, Gobi Brown 20 mm biezumā. 

Vairāk par pieejamiem materiāliem darba virsmām meklējiet sadaļā - MATERIĀLI

Ja vēlaties savu virtuves telpu pārveidot, aicinām sazināties ar mums vai mūsu sadarbības partneri un šī projekta autoru:

Ēriks Feldmanis
Interior Designer (Master RSP, IED Milan 2008)
eriksfeldmanis@gmail.com
http://efdesign.jimdo.com/home/kitchens/